Kuruluş Hikayemiz

Kuruluş Hikayemiz

Montessori eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını destekleyerek onları kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamak ve Türkiye’de benzeri nadir görülen yenilikçi bir eğitim vizyonu sunmak amacıyla 2011 yılında TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) bünyesinde kurulmuştur.

Palet Okulları'nın 4 kampüsü bulunmaktadır. Başakşehir ve Yeşilvadi Kampüslerimizde kreş ve ana sınıfı kademelerimiz; Çamlıca Kampüsümüzde ise ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul kademelerimiz yer almaktadır. Ayrıca Çamlıca’da, Palet Türk Müziği İlkokulu bulunmaktadır. Palet Türk Müziği İlkokulu’nda ana sınıfı ve ilkokul kademelerimiz yer almaktadır.

2020 yılı itibarıyla okulumuz, Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEVbünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 

Okulumuzda yüzyılı aşkın süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olan Montessori eğitimi uygulanmaktadır. Deneyimli idarecilerimiz, tecrübeli Montessori eğitmeni koordinatörlüğünde çalışan ve Palet Montessori öncülüğünde Türkiye’ye getirilen uluslararası bir eğitim programına dahil olan öğretmen kadromuz, uzman psikologlarımız ve rehberlik servisimizle çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin Montessori standartlarına ve en önemlisi çocukların doğasına uygun olması için gayret edilmektedir.