Genel Müdür

Genel Müdür

Placeholder image

Değerli Velilerimiz,

2011 yılından bu yana faaliyet gösteren Palet Okullarımız, Montessori eğitim felsefesi ile kültürümüze ve değerlerine sahip, çalışkan, başarılı, yaşam becerileri gelişmiş bireyler yetiştirecek bir eğitim sistemi oluşturarak Türkiye’de Montessori eğitiminin öncüsü olmuştur.

Palet Yeşilvadi Gündüz Bakımevi ve Kreş, Palet Başakşehir Gündüz Bakımevi ve Kreş ve Çamlıca Kampüsümüzde Türkiye’de benzeri nadir görülen yenilikçi bir eğitim sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra tamamen Türk Müziği temelli bir eğitim modeli uygulayarak ülkemizi uluslararası ölçekte temsil edecek sanatçıları yetiştiren Palet Türk Müziği İlkokulu ise 2019 yılında kuruldu ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğine kavuştu.

2022-2023 eğitim öğretim döneminde faaliyetlerine başlayan Palet Okulları Çamlıca Kampüsümüzde ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul kademelerimizde “Her çocuk eşsiz bir renktir” düşüncesiyle öğrencilerimizi geleceğe hazırlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Palet Okullarımızda öğrencilerin keşfetme becerilerini ortaya çıkaran, bireysel farklılıklarını geliştiren, öğrenmeyi zevkli hale getiren, değerler algısını sağlam temellere oturtan, proje tabanlı modern öğretim yöntemleriyle yol alınmakta ve yüzyılı aşkın bir süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olan Montessori eğitimi uygulanmaktadır.

Eğitim felsefemize değer katan tüm eğitimcilerimize, öğrencilerimize ve bu doğrultuda ülkemizin ve dünyanın geleceğine yönelik yarınlarımızın umudu çocuklarımız için üzerimize düşen sorumlulukları yapacağımıza inanarak bizimle olan tüm velilerimize gönülden teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Hayati OKTAY

YETEV Okulları Genel Müdürü