Türk Müziği İlkokulu

Türk Müziği İlkokulu


2011 yılından itibaren eğitim alanında çok önemli adımlar atan Palet Okulları yenilikçi vizyonu ile bir ilke daha imza atarak ülkemizin ilk Türk Müziği İlkokulu’nu 2019 yılında kurmuştur. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye başlayan ve tamamen Türk Müziği temelli bir eğitim modelini uygulayan Palet Türk Müziği İlkokulu; alanında uzman akademisyenlerden, Kültür Bakanlığı ve TRT sanatçılarından oluşan ihtisas eğitim kadrosu ile bu ezgi dolu dünyanın kapılarını öğrencilerine sonuna kadar açmıştır.

Ülkemizi uluslararası ölçekte temsil edecek hakiki sanatçıların küçük yaşlarda yetiştirilmesi gerektiği fikrini kendisine düstur edinmiş kurumumuz ilerleyen yıllarda da ortaokul ve lise kademeleriyle öğrencilerimiz ile her zaman beraber olmayı amaç edinmektedir.

Geleneğin gelecek ile buluştuğu bir eğitim anlayışı, müziğin beraberinde getirdiği edep, nezaket ve asalet... Bu duygulara sahip tam donanımlı gerçek sanatçıları yetiştirmek için yola çıkmış olan Palet Türk Müziği İlkokulu, bu sanata yeteneği olan tüm çocuklarımızı renkli çatısı altında buluşturmak istemektedir.

Palet Türk Müziği İlkokulumuzun web sitesine ulaşmak için tıklayınız.