Palet Velilerine

Palet Velilerine

Sayın Velimiz,


Yeni anne baba olan herkes çocuk eğitimi hakkında çevresinden değişik fikirler, uyarılar, tavsiyeler alır. Arkadaşlar, aile büyükleri, komşular hemen herkes kendi uyguladığı taktiklerin, disiplin anlayışının herkes için en iyi çözüm olduğunu düşünür. Çocuklu bir hayata adım atan yeni ebeveynler ise çocuk eğitiminin kitaplarda yazıldığı gibi olmadığını ve her kuralın her çocukta uygulanabilir olmadığını deneyimleyerek öğrenirler.

Montessori eğitimini tercih eden sizlerin, “Çocuğun herkesi memnun eden güzel davranışlar sergilemesini değil, doğru olan davranışı kendisinin seçmesi ve seçiminin sonucunda kendini mutlu hissetmesinin önemli olduğu” bilinciyle Palet Okulları'nı seçtiğinize inanmakta ve bundan mutluluk duymaktayız.

Palet Okulları olarak çocuğun anne babası ve yakın çevresiyle kurduğu dengeli ilişkinin çok önemli olduğunu ve bu noktada eğitim felsefemizin, ailedeki eğitimin devamını oluşturduğunun altını çizmek isteriz. Okulda alınan eğitimin verimliliğini artırmak ve çocuğunuzda istenen davranışların oluşmasına katkı sağlamak adına çocuğunuzun okuldaki hayatıyla paralel bir şekilde bu eğitimin evde de uygulanmasını sizlerden beklemekteyiz.

Geleceğimize yön verecek bireyler yetiştirme hedefinde olan bizlerin yanında olduğunuz için sizlere gönülden teşekkürlerimizi sunar, her türlü desteğinizin bizim için kıymetli olduğunu bilmenizi isteriz.